Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ASKİ BOZDOĞAN’DA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

ASKİ BOZDOĞAN’DA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR
24 Temmuz 2020 - 14:51

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Bozdoğan’ın dört bir tarafında çalışmalarına devam ediyor.

ASKİ Genel Müdürlüğü, Bozdoğan’da bazı mahallelerde yetersiz gelen su sorununu çözüme kavuşturmak için sondaj çalışmalarına başladı. Yaz mevsiminde su kaynaklarının azalması ve yoğun su kullanımı nedeni ile yaşanan su sıkıntısını çözmek için çalışmalarına devam eden Aski ekipleri Tütüncüler mahallesinde sondaj çalışmalarını tamamladı.

Yapılan çalışmalar ile Tütüncüler mahallesinin su sıkıntısının ortadan kalktığını belirten yetkililer “Bozdoğan su kaynaklarımızda eksilmeler mevcut. Yaz mevsimi ve suyun yoğun kullanımı olduğu zaman mahallemizde su yetersiz geliyordu. Sondaj çalışmamızı tamamlayarak suyu depoya verdiğimizde Tütüncüler mahallesinin su sorunu ortadan kalkmış olacak. Bunun yanında Güvenir mahallemizde yeni bir sondaj kazandırmak için çalışmalara başlandı. İçme suyu deposuna bağlantısı yapılacak olan sondaj sayesinde Güvenir Mahallesi’nin de su sıkıntısı ortadan kalkacağını ifade ettiler.

Çalışmaları takip eden vatandaşlar yapılan yatırım ve faaliyetlerinden memnun olduklarını ifade ederek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.