Güncel Gündem

“ARA ELEMAN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Sanayi sektöründe yaşanan ara eleman sorununu çözmek amacıyla Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde İrtibat Bürosu hizmete girdi. Bu hizmetle sektörde bir rahatlama yaşanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji..

“ARA ELEMAN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Sanayi sektöründe yaşanan ara eleman sorununu çözmek amacıyla Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde İrtibat Bürosu hizmete girdi. Bu hizmetle sektörde bir rahatlama yaşanması bekleniyor.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Nazilli Organize Sanayi Bölgesi İrtibat Bürosu açılışı gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in ev sahipliğinde yapılan açılışa Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi(Çıralık Eğitim Okulu Müdürü) Hakan Suna, Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayrettin Öğünç, Nazilli Demirciler Odası Başkanı Nuri Şimşek, Yeni Sanayi Muhtarı Kudret Akbay ve davetliler katıldı.

Bakanlığın ara eleman konusunda çok önemli teşvikleri olduğunu ifade eden Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, herkesi mesleki eğitim merkezlerine davet etti. Şimşek, “İki bakanlık arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında koordinasyonu daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Başta gençler olmak üzere vatandaşın imalat sanayi sektörünün talep ettiği niteliklerde eğitim almalarını sağlamak istiyoruz. Ara eleman sorununu çözeceğiz. Bakanlığımızın çok önemli teşvikleri var. Eski ismiyle çıraklıklarda maddi desteği tamamen devlet karşılıyor. 2 bin 275 TL 12.sınıflara ara sınıflara bin 275 TL vererek maddi kaynaklarını sağlıyor. Lise mezunlarını da çağırıyoruz. 6 aylık telafi programları uyguladıktan sonra meslek lisesi diploması ve ustalık belgesi vereceğiz” dedi.
ŞİMŞEK ATILAN ADIMA DİKKAT ÇEKTİ
Demirciler Odası Başkanı Nuri Şimşek de ara eleman sorununun çözümüne ilişkin bakanlıkların attığı bu adımın önemine dikkat çekti. Şimşek, her iki bakanlığa da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL