Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

APAYDIN ‘İMAR BARIŞINI’ Mahalle Mahalle anlattı

APAYDIN ‘İMAR BARIŞINI’ Mahalle Mahalle anlattı
01 Ocak 2019 - 16:40

Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın, Türkiye’de 13 milyon yapıyı kapsayan İmar Barışı’nın getirdiği hakları mahalle mahalle anlattı.

Bozdoğan Belediyesi “İmar Barışı” bilgilendirme toplantısı yaptı

Belediye Başkanı Tümer Apaydın İmar Barışı hakkında Bozdoğan mahallelerini teker teker gezerek vatandaşları bilgilendirdi. Apaydın toplantıda, “İmar Barışı nedir?” “Kimlerin imar barışına ihtiyacı var?” “İmar barışına nasıl başvurulur?” konularında vatandaşlara bilgi verirken “ Bozdoğan Belediyesi ve Belediye Başkanı olarak imar barışının vatandaşlarımız için büyük fırsat olduğunu kendi arazisi maliye arazisi veya belediye arazisi üzerine inşa edilen ruhsatsız yapıların ruhsatlandırılması için önemli bir konu olduğunu belirtti.

SORULARI CEVAPLADI Mahallelerde yapılan toplantılarda vatandaşları bilgilendiren Başkan Apaydın “İmar Barışı, ruhsatı olmayan, ruhsatına uygun yapılmayan, yapı kullanma izni olmayan, kat mülkiyetine geçememiş yapıları ilgilendiriyor. Bu işlemleri yapamayan vatandaşlar mağduriyet yaşıyor, evlerine elektrik, su, bağlatamıyor. İmar barışı ile birlikte vatandaşlara işlemlerini yaptırarak evlerinde hak sahibi olma imkanı veriliyor” dedi.Toplantıda İmar Barışı başvurularında vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden kendi beyanları doğrultusunda başvuru yapacağını belirten Başkan Apaydın, yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra vatandaşların sorularını cevapladı. Program sonunda, toplantıya katılan vatandaşlara “İmar Barışı” ile ilgili bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.