Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ALTIN VURUŞ

ALTIN VURUŞ
18 Mart 2019 - 12:06

Son iki haftaya girilirken Bozdoğan da her iki ittifak gurubunun seçim bürolarının açılışları yapıldı. Cumhur İttifakının seçim büro açılışı Salı günü olmasına rağmen ortak düşünce katılımın düşük olduğu yönündeydi . Buna karşın Cuma günü Millet İttifakı bürosu açıldı. İlçemizde bu güne kadar ki en kalabalık seçim büro açılışı oldu. Kalabalık , yağmura rağmen etkili, coşkulu, inançlıydı.

Ölçümü bu durum derseniz , elbette ölçü derim. Çünkü artık Millet İttifakı cephesinde seçim kazanıldı havasına neden oldu, en küçük kuşku bulutu dahi bırakmadı. Kalabalık öylesine etkileyiciydi ki  “Bu rüzgara ( güneşe de denir) kar dayanmaz “ dedirtti. Seçmen seçimin kazanılmasını değil farkı konuşmaya başladı.

            Başkan Ayaydın iki önemli projesini açılışta açıkladı. Birincisi yıkıma başlanan Sinema kompleksi yerine , otoparkı, sinema konferans salonları, işyerleri ile yeni ve modern bir binanın ve yanındaki parkın hemen yapılacağı idi ki projeyi ben de gördüm ve çok beğendiğimi itiraf etmeliyim.

            İkinci önemli açıklama ise HAYVAN PAZARI  projesinin seçimden hemen sonra yaşama geçeceği idi. Bu projeyi de çok önemsiyorum. Aslında biraz geç kalınmış olsa da koşullar demek ki ancak olgunlaştı ve hayvan pazarımız oluşturuluyor. Nazilli ‘ de Bozdoğan yolu üzerindeki hayvan pazarını herkes bilir. Bizim Pazar bu pazara önemli bir seçenek olacağı gibi hayvancı için önemli bir alış ve  satış avantajı , belediye içinde gelir kapısı olacaktır .

            Genel seçimlerde iktidar olmak nasıl bir avantaj ise yerel seçimlerde de yerel iktidar olmak avantajlar getiriyor. Ama yeterli değil. Buna sevgide katmak gerek, emekte, eserlerde. Görülen  durum  Tümer Apaydın’ın seçmen tarafından seviliyor olması. Sevilmesi  normal çünkü başkanlığı süresince  her zaman hoşgörülü ve barışçı oldu. Herkes ile kucaklaşmaya çalıştı ve çatışmadan uzak durdu. Rakip partililerle de iyi ilişkiler kurmaya çalıştı. Çalıştığını ve emek verdiğini , bir çok eser oluşturduğunu da  biliyoruz. Herkesin sevmesi beklenemez ve elbette kırılanlar da , kızanlarda olacaktır ama genel durum bu şekilde.

            Seçim bürosu açılışı çok kalabalık ve görkemli olunca bu durumdan BŞB başkan adayı Özlem Çerçioğlu da etkilendi. Ortamı samimi de bulunca doğal ve güzel bir konuşma ile seçmen ile olan bağını güçlendirdi. Önümüzdeki dönem ile ilgili olarak da ilk aşamada 3 önemli söz verdi. Biri Hayvan pazarı ve Sinema kompleksinin yapımı için gerekenin desteğin yapıldığı ve yapılacağı iken , diğerleri Çiftçiye ve üreticiye verilecek destek (%20 ucuza  yem sağlamak, tarlada kalan ürünleri iyi fiyattan  satın almaya devam etmek, et tesisini ve hayvan alımına devam etmek vs ) diğeri ise Arap Apıştı Kanyon turizmini ve ilçeye katkısını daha yukarılara taşımak.

            Tüm bunlar güzel ve en önemlisi hemen uygulanacak-uygulanmaya başlanmış projeler. Belediyecilik anlamında Aydın ve Bozdoğan açısından güzel bir dönem bizleri bekliyor diye düşünüyorum.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.