Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Aksu; ‘İslam’ın sembolü olduğu için hassas bir durum’

Aksu; ‘İslam’ın sembolü olduğu için hassas bir durum’
18 Mart 2019 - 13:32

Aydın İl Müftüsü  Ercan Aksu’da, Haydare Mahallesi’ne kimliği belirlenemeyen bir vatandaşın cami minaresine AK Parti bayrağını asmasıyla ilgili açıklama yaptı. Söz konusu minarenin camiden bağımsız olduğunu söyleyen Aksu, konuyu ayrıca inceleteceklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Bozdoğan İlçe Müftüsü İsa Ada ile görüştüğünü söyleyen Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu, “Haydare Mahallesi’nda daha önce cami yıkılmış ama minaresi yıkılmamış. Bu yıkılan camimizin yerineyse yeni bir cami yapılmış. Yıkılan caminin minaresine vatandaşın biri parti bayrağı asmış ama minareler İslam’ın sembolü olduğu için herhangi bir parti bayrağının asılması da elbette doğru değildir” dedi. 

“DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR” 

Haydare Mahalle Muhtarlığı’nın yıkılan eski caminin minaresini zaman zaman değişik anonslarda da kullandığını da belirten Aksu, “Bu olay, Bozdoğan İlçe Müftülüğü’nün de bilgisi dışında gelişmiştir. Minare camiden tamamen bağımsız ve ayrı olunca, vatandaşın birisi asmış ama sonrasında kaldırılmış. Bunda herhangi bir kasıt yok ancak yine de konuyla ilgili inceleme başlatacağız. Minare camiden ayrı da olsa İslam’ın sembolü olduğu için hassas bir durumdur, dikkat edilmesi gerekir” diye konuştu. Kaynak (Aydin Hedef Gazetesi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.