Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

‘AKADEMİDEN SANAT’TAN MUHTEŞEM ORGANİZASYON

‘AKADEMİDEN SANAT’TAN MUHTEŞEM ORGANİZASYON
28 Nisan 2019 - 16:16

Aydında faaliyet gösteren Aydın Akademiden Sanat Adnan Menderes Üniversitesinde gerçekleşen etkinlikte Orff duayeni Onur Erol’u misafir etti. Gerek Müzik öğretmenlerinin gerekse minik öğrencilerin beğeniyle takip ettiği Onur Erol Aydın’da gerçekleşen bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti

Organizasyona ev sahipliği yapan Akademiden Sanat kurucularından Tuncay Er gerçekleşen etkinlik kapsamında “Akademiden Sanat ailesi olarak Aydın’da sanata ve sanat eğitimine yön veren bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Hedefimiz, çocukların sosyal, duygusal, zihinsel ve bedensel özelliklerini geliştirmek, yaratıcılığını artırmak, bireyin özgün düşünce ile estetik anlayışını geliştirerek, duygusal açıdan rahatlamasını sağlamak ve paylaşmayı öğretmektir. Bu kapsamda eğitimlerimizin ana çatısını müzik, bale, resim, yaratıcı drama ve tiyatro eğitimleri ile kişisel gelişim kursları oluşturmaktadır.” dedi.

Eğitimin yanı sıra bu tarz organizasyonlar ile çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağladıklarını belirten Tuncay Er “Devam eden eğitimlerimiz yanı sıra çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmak yanında eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak maksadıyla bu tarz organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Bugün de Onur Erol Karamela Sepeti Şarkıları organizasyonu kapsamında Onur Erol ve ekibini Aydın’da misafir ettik. Onur Erol yaklaşık 20 yıldır Orff Schulwerk eğitimi veren, Türkiye’nin 50’den fazla şehrinde seminer ve konser faaliyetlerinde bulunan ülkemizde Orff’un duayeni olarak tanınan bir isimdir. Kendisine Aydın’ada gelmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca etkinliğe katılan anaokulu, kreş ve değerli çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.