Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

AK PARTİ AYDIN’DA ADAYLAR BELİRLENEMEDİ

AK PARTİ AYDIN’DA ADAYLAR BELİRLENEMEDİ
01 Ocak 2019 - 17:47

YSK 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci bugün başladı.
YSK’nin hazırladığı takvim kapsamında seçim sürecinin başlangıcı 1 Ocak 2019 olarak belirlenirken Seçim takvimine göre, seçime katılabilecek siyasi partiler yarın ilan edilecek.

Seçim sürecinin başlamasına rağmen Ak Parti’nin hala aday belirlemediği Aydın’da vatandaşların ‘Seçime sayılı günler kalmasına rağmen Ak Parti henüz aday belirleyemedi. Herkes sahada çalışmalarına devam ederken adayların açıklanmasında çok geç kalındı.’ yorumlarına neden oldu.

“5 Ocak’ta açıklanacak mı?”

Aydın’da MHP’nin Büyükşehir Adayı çıkarmayıp AK Parti’ye destek vereceği ittifakta, ilçeler özelinde uzlaşı görüşmeleri sürüyor. MHP ile ilçeler noktasında uzlaşı sağlandıktan sonra tüm adayların açıklanması bekleniyor. Ak Parti’nin Aydın, Muğla ve ilçelerinin de aralarında bulunduğu açıklanmayan belediye başkan adaylarını 5 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyaretinde açıklayacağı öğrenildi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.