Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Acarlar’da pozitif vaka sayısı 7’ye yükseldi 1 kişi hayatını kaybetti

Acarlar’da pozitif vaka sayısı 7’ye yükseldi 1 kişi hayatını kaybetti
21 Nisan 2020 - 3:36

İncirliova Acarlar Mahallesinde 5 olan pozitif korona virüsü vaka sayısı 7’ye yükselirken, Çilem Şenol isimli kadının virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 evde izolasyon çalışması yürütülen İncirliova’ya bağlı Acarlar Mahallesinde bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Aydın Valiliğinin kararıyla başlatılan kısmi izolasyon nedeniyle 12 bin nüfuslu mahallede dünden bu yana korku ve endişe hakimdi. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yürüttüğü çalışmalarda iki kişide daha pozitif vakaya rastlandı. Buna göre Acarlar’da virüse bulaştığı tespit edilen hasta sayısı 7’ye yükseldi.

Tarımsal ekonomiye katkısı nedeniyle tüm Aydın’ın gelişmeleri yakından takip ettiği Acarlar’dan akşam saatlerinde kahreden haber geldi. İzmir’de gördüğü kanser tedavisinin ardından evine dönen ve kendisi dışında 4 kişiye daha virüsü bulaştırdığı ifade edilen Çilem Şenol isimli kadının hayatını kaybettiği belirtirken Aydın’da Koronavirüse bağlı ölen kişi sayısı 4’e yükseldi.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.