SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

10 milyon TL tazminat ödedi

MZ8sA.jpg
10 milyon TL tazminat ödedi
07 Mayıs 2020 - 22:24

Bozdoğan Belediyesinde işten çıkarılan 67 kadrolu işçiye, İller Bankasından kredi çekilerek ihbar ve kıdem tazminat ödemesi yapıldı.

Bozdoğan Belediye Başkanı Ak Parti’li Ufuk Altıntaş’ın Belediyenin mali durumunu gerekçe göstererek 67 kadrolu işçinin işine son vermişti. 2019 Aralık ayı meclis toplantısında alınan karar sonrası işten çıkarılan işçilerin yaklaşık 10 milyon tl tutarındaki kıdem ve ihbar tazminatları hesaplarına yatırıldı.

10 Milyon Daha Borç

İşten çıkarılan işçilerin tazminatlarını ödeyebilmek için İller Bankasından 36 ay vadeli 9 milyon 800 bin kredi kullanan Bozdoğan Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Göreve geldiğimiz 4 Nisan 2019 tarihinden itibaren Bozdoğan Belediyesinin mali durumunun kötü durumda olması nedeniyle birtakım tasarruf tedbirleri alma gereği zorunlu hale gelmiştir. Tasarruf tedbirleri kapsamında bazı harcamalar azaltılmış ve önemli bir gider kalemi olan kadrolu işçilerimizin maaşlarında düzenlemeye giderek ücretlerinin daha uygun bir seviyeye çekilmesi konusunda çalışmalar yapılmıştır. İşçi kardeşlerimizin aldığı aylık ücretlerinin çok fazla olması nedeniyle maaşlarında yeni düzenlemeler yaparak kendilerine tebliğ edilmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda yeni şartları kabul etmeyen 67 işçimizin işten çıkartılması zorunlu hale gelmiştir. İşten çıkartılan 67 işçimizin ihbar ve kıdem tazminatları olan toplam 9 milyon 787 bin TL bugün itibariyle hesaplarına yatırılmıştır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021